کانون نخبگان و آینده سازان برگزار می کند
نخستین دوره تربیت مربی و مشاور رسم اسوه به روش صراط

نخستین دوره ی تربیت مربی و مشاور «رسم اسوه» کانون نخبگان و آینده سازان شیراز در تیرماه سال جاری آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی کانون نخبگان و آینده سازان، نخستین دوره ی «رسم اسوه» با هدف تربیت مربی و مشاور با رویکرد تعلیم و تربیت صراط، در تیرماه سال جاری برگزار می گردد.
در شیوه تعلیم و تربیت صراط توجه به تفاوت های فردی و اختیار یک اصل فراگیر است، به همین دلیل کارگاه های این دوره به صورت پروژه محور طراحی شدند تا به تمام نیازهای یک مربی و مشاور پاسخ داده شود.


در این کارگاه ها تلاش بر این است که شرکت کنندگان، مطالب را به صورت مسئله محور، خود انگیخته و تعاملی فرا گیرند؛ در واقع در طی یک برنامه تربیتی، کشف کردن، شرکت در فعالیت های گروهی و زندگی محور را کاملا به شیوه ی صراط تجربه می کنند.


دوره رسم اسوه با سه محور آشنایی با مبانی دینی، نظام تربیتی و اصول و روش های مربی گری، مشاوره و تسهیل گری برگزار می شود که برخی از سرفصل کارگاه های این دوره شامل کارگاه شناخت و بررسی نیازهای مربی و مشاور، کارگاه روش تحقیق و پژوهش، کارگاه حرکت در جهت بروز کامل ظرفیت های انسان با لحاظ انسان موجودی منحصر به فرد، کارگاه تربیت انسان در سه دوره ۷ ساله، کارگاه رویکردها و روشهای آموزشی در تربیت انسان و روش صراط، کارگاه روشهای ارزیابی و ارزشیابی، کارگاه سواد و مهارت رسانه، کارگاه هویت جنسی، کارگاه شناخت انواع هنر و جایگاه آن در تعلیم و تربیت، کارگاه بررسی سند تحول بنیادین در مقایسه با سند ۲۰۳۰، کارگاه ها طراحی و مدیریت پروژه، کارگاه روند تسهیل گری و روند کشف مفاهیم و حل مسئله، کارگاه مشاوره و اصول مشاوره دادن، کارگاه گروه داری، هنر و مهارت مدیریت جمعی در کنار ویژگی های کار تیمی و کار تشکیلاتی، کارگاه خوب دیدن، خوب شنیدن، خوب بیان کردن و خوب تعامل کردن، کارگاه تربیت اقتصادی و کسب مهارت های کارآفرینی، کارگاه خلق محیط یادگیرنده و….. است.

این دوره در ۵ ترم (یک ترم مقدماتی و ۴ ترم تخصصی) به مدت یک سال و ۳ ماه برگزار می شود(هر ترم یک فصل مساوی با سه ماه است) که ثبت نام ترم مقدماتی آن از ۲۴ اردیبهشت تا ۱۴ خرداد ماه سال ۱۴۰۰ است و شروع ترم از ۵ تیرماه می باشد. هزینه ی دوره برای کارکنان مجموعه کانون نخبگان و صراط به صورت رایگان می باشد، افرادی که در اندیشکده و پژوهشکده صراط عضو هستند دارای کد ۷۰ درصد تخفیف خواهند بود و کسانی که برای اولین بار در برنامه های تربیت مربی کانون نخبگان شرکت می کنند به صورت نیم بها می باشد و برای مابقی شرکت کنندگان در ترم مقدماتی ۲۹۰ هزار تومان می باشد پس از گذراندن مراحل پذیرش.

لازم به ذکر است افرادی که در این دوره به صورت کامل شرکت کنند، وارد دوره های کارآموزی هدفمند و پژوهشی در مدارس صراط و باغ مادر و کودک مجموعه خواهند شد و در آخر به شرکت کنندگان مدرک شرکت در دوره اعطا خواهد شد. دوره ی رسم اسوه برای عموم علاقه مندان به مربی گری و مشاوره و افراد دغدغه مند در حوزه تعلیم و تربیت است.

شرکت در این دوره منجر به ایجاد نظام فکری منسجم در تربیت، پرورش مهارت های عملی و تولیدی، مهارت های کاوشگری و تحقیق میدانی، تفکر انتقادی، تجزیه و تحلیل، کاربرد مفاهیم در موقعیت های جدید و … براساس مبانی اسلام می شود.

سوالات متداول

جهت ثبت نام در دوره ضربه بزنید